PZU wypłaca odszkodowanie za śmierć dorosłego dziecka

Gdy dziecko umiera w wypadku komunikacyjnym nie myślimy o zadośćuczynieniu  i odszkodowaniu, a to świadczenia, które nam się należą. Celem tych świadczeń jest złagodzenie naszych cierpień psychicznych. Mają choć  w minimalny sposób wyrównać szkodę w postaci skutków doznanej krzywdy. Dlaczego PZU? Dlatego, że PZU SA jest wiodącym zakładem ubezpieczeń na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Większość wypłat odszkodowania za śmierć dorosłego dziecka, zwłaszcza w sprawach dotyczących wypadków sprzed kilkunastu lat jest wykonywanych przez PZU SA. PZU SA wypłaca odszkodowanie za śmierć dorosłego dziecka znacznie częściej niż inne zakłady ubezpieczeń, bo jest największym ubezpieczycielem na rynku.

PZU wypłaca wysokie odszkodowanie za śmierć dorosłego syna – z akt kancelarii odszkodowawczej

W opisanym przypadku pani Karoliny tą krzywdą była tragiczna śmierć jej dorosłego syna Juliana.

To był listopad, mglisty poranek, środek tygodnia….

28 letni Julian wsiadł do samochodu i wyjechał do pracy. Z podwrocławskiej wsi wjechał na obwodnicę i zginął na miejscu. Sprawcą zdarzenia był kierowca tira, który nie zachował należytej ostrożności związanej z obserwacją przedpola jazdy, zajechał mu dwukrotnie  drogę i zepchnął wprost na drzewo. Julian poniósł śmierć na miejscu.

Pani Karolina trafiła do naszej kancelarii odszkodowawczej po dwóch latach od daty zdarzenia.

Przez dwa lata była pod ścisłą opieką psychiatrów i psychologów. Przez ponad rok przebywała w szpitalu przez liczne próby samobójcze. Ta piękna, mądra i dobra kobieta w jednej chwili straciła to co było dla niej wszystkim- swojego jedynego syna. Żałobę trzeba przeżyć, przepłynąć, przepuścić przez siebie ponieważ nie ma w nas zgody na śmierć młodego człowieka, a tym bardziej naszego dziecka, które ginie w tragicznym wypadku.

Śmierć syna pani Karoliny wywołała u niej silne przeżycia psychiczne, wciąż jest pod opieką specjalistów.

Tęsknota i cierpienie związane ze stratą, wielki żal i osamotnienie powracały ze wzmożoną siłą podczas postępowania sądowego o zadośćuczynienie i odszkodowanie za śmierć syna, w którym pani Karolina występowała jako poszkodowana.

Sprawca wypadku, kierowca tira posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w PZU.

Aby uzyskać odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć dziecka, należy zgłosić się do ubezpieczyciela w ciągu trzech lat, a jeżeli wypadek jak ten do którego doprowadził kierowca tira posiada znamiona przestępstwa, to roszczenie o zapłatę odszkodowania za śmierć przedawnia się z upływem lat dwudziestu. O tym należy pamiętać.

Dokumenty niezbędne do skutecznego uzyskania odszkodowania za śmierć syna to akt zgonu i wyrok skazujący sprawcę wypadku lub notatkę policyjną. Kancelaria pomoże uzyskać wszelkie niezbędne dokumenty.

PZU S.A. wypłaca 180.000zł odszkodowania za śmierć dorosłego syna

Zadośćuczynienie jakie wywalczyliśmy od PZU za śmierć dorosłego syna dla naszej klientki to 30 tys. zł w etapie przedsądowym i  150 tys. zł. plus odsetki ustawowe liczone począwszy od 31 dnia od daty zgłoszenia szkody w postępowaniu sądowym.

Jakie odszkodowanie za śmierć syna – kryteria wysokości świadczenia odszkodowawczego

Przy wyliczeniu wysokości zadośćuczynienia sąd wziął pod uwagę:

  1. Rozmiar poniesionej krzywdy przez panią Karolinę
  2. Bardzo wysoki stopień uszczerbku na zdrowiu psychicznym pani Karoliny
  3. Jej poczucie bezradności życiowej, żalu, tęsknoty i osamotnienia.
  4. Stopień pokrewieństwa: relacja matka -syn
  5. Potężne siły więzi emocjonalnej pomiędzy poszkodowaną matką, a jej zmarłym tragicznie synem
  6. Pogorszenie sytuacji życiowej i finansowej pani Karoliny
  7. Zaburzenia w funkcjonowaniu rodziny

Dotknęło Cię podobne nieszczęście? Skontaktuj się z naszą Kancelarią Odszkodowawczą z Wrocławia. Działamy w całej Polsce! Pomożemy uzyskać dla Ciebie najwyższe odszkodowanie za śmierć dziecka – nie tylko z PZU S.A. ale z innych zakładów ubezpieczeń takich jak na przykład jak Warta, Hestia, czy Allianz.