Jest wiele firm odszkodowawczych w mieście Wrocław. Jak wybrać najlepszą kancelarię odszkodowawczą?

Firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania działają w Polsce i w mieście Wrocław od wielu lat. Sprawa o odszkodowanie specjalność wielu prawników. Liczba spraw odszkodowawczych w Polsce rośnie. Jest to spowodowane większą świadomością Polaków. Polacy zaczęli dostrzegać, że w przypadku poniesienia szkody, uszkodzenia ciała – mogą oczekiwać wypłaty wysokiego odszkodowania powypadkowego.

Kancelaria Odszkodowawcza Wrocław

We Wrocławiu działa wiele firm odszkodowawczych. Niektóre dopiero powstały, a niektóre funkcjonują na rynku od wielu lat. Kancelaria KDRO.pl nieprzerwanie działa od 2011r. i posiada jedne z największych na rynku doświadczenie w prowadzeniu spraw o odszkodowanie i zadośćuczynienie. W tym okresie obsłużyła wiele setek spraw odszkodowawczych. Prowadzimy sprawy od zgłoszenia szkody ubezpieczycielowi, czy sprawcy aż po osiągnięcie końcowego sukcesu pod postacią prawomocnego wyroku sądowego zasądzającego wysokie odszkodowanie dla poszkodowanego.

W niektórych wypadkach nasze doświadczenie w sprawach odszkodowawczych podpowiada nam, że najlepszą receptą na uzyskanie wysokiego odszkodowania są mediacje – wówczas również negocjujemy wypłatę wysokiego odszkodowania w imieniu poszkodowanego.

Dobra kancelaria od odszkodowań – na co zwrócić uwagę

Poszkodowany w wypadku, ofiara błędu medycznego, czy turysta który zmarnował z winy biura turystycznego wakacje, często nie wie według jakich kryteriów należy wybierać prawnika od odszkodowań.

Specjalista od odszkodowania, to osoba która musi posiadać nie tylko szeroką znajomość prawa odszkodowawczego, ale także powinien mieć wiedzę z zakresu prawa karnego, czy prawa medycznego. Tylko tak wszechstronne przygotowanie pozwala prawnikowi od odszkodowań na skuteczne odzyskiwanie odszkodowań.

Nieuczciwe praktyki firm odszkodowawczych

Niejednokrotnie poszkodowani w wypadkach zwabieni wizją gigantycznego milionowego odszkodowania, podpisują umowę już na SOR, czy na szpitalnym łóżku. Takich czatujących przy łóżkach szpitalnych oszustów jest wielu. Takie nieetyczne metody, sposób werbowania klienta skutkują podpisaniem absurdalnej umowy, w której poszkodowany w wypadku musi oddać firmie pomagającej w uzyskaniu odszkodowania ponad 50% albo i więcej uzyskanej kwoty.

Często takie firmy często nie informują swoich klientów o pełnej cenie świadczonej usługi i podają w umowie wartość wynagrodzenia netto, do której potem dodają jeszcze stawkę VAT.

Takie trefne umowy zawierają również nieuczciwe zapisy, zgodnie z którymi poszkodowany musi zapłacić bardzo wysoką karę za odstąpienie od zawartej umowy. Często takie firmy w ogóle nie wypłacają uzyskanego odszkodowania i przywłaszczają sobie pieniądze.

To tylko kilka przykładów nieprawidłowości na jakie zawsze należy zwrócić uwagę wybierając kancelarię odszkodowawczą.

Nigdy nie należy podpisywać umowy w szpitalu i zawsze należy ją przeczytać kilkukrotnie.

W umowie powinna być zawarty termin w jakim kancelaria odszkodowawcza ma obowiązkowo przekazać poszkodowanemu uzyskane odszkodowanie i zadośćuczynienie.

Można zmienić kancelarię odszkodowawczą

Jeżeli zostałeś zwabiony przez taką nieuczciwą firmę, pamiętaj że jako konsumentowi przysługuje Ci szereg praw. Najważniejszą wiadomością jest ta, iż zawsze możesz odstąpić od nieuczciwej umowy i wypowiedzieć udzielone pełnomocnictwa.

Jeżeli jesteś ofiarą takich nieuczciwych działań, nasi prawnicy pomogą Ci uwolnić się od krzywdzących umów bez negatywnych konsekwencji. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym prawnikiem, a ten udzieli ci nieodpłatnej porady i wskaże, jak zmienić firmą odszkodowawczą.

Firmy pomagające w uzyskaniu odszkodowania – cechy dobrej kancelarii

Przede wszystkim należy wybrać znaną kancelarię odszkodowawczą z siedzibą w prestiżowym miejscu, która działa na rynku wiele lat i ma zatrudnionych radców prawnych i prawników z dużym doświadczeniem. To bardzo ważne, aby mieć możliwość osobistego kontaktu.

W czasach kiedy mnogość przepisów prawa oraz tempo ich zmian jest szczególnie szybkie, należy wybrać kancelarię specjalizującą się tylko w tej konkretnej gałęzi prawa odszkodowawczego.

Kancelaria oprócz biura (nie wirtualnego) powinna posiadać swoją stronę internetową, telefony stacjonarne  oraz NIP.

Kancelaria odszkodowawcza powinna być dużym wsparciem dla poszkodowanego  w sporach z ubezpieczycielem, dlatego najważniejszą sprawą na jaką należy zwrócić uwagę to fakt posiadania indywidualnego profesjonalnego pełnomocnika, który poprowadzi poszkodowanego nie tylko przez drogę postępowania przedsądowego, ale też sądowego.

Tylko najlepsze kancelarie odszkodowawcze, z dużym doświadczeniem są w stanie zabezpieczyć interes poszkodowanego i potraktować każdą sprawę indywidualnie mając na uwadze jego potrzeby.

Oprócz doświadczenia ważne jest też szybkie działanie firmy odszkodowawczej i jej skuteczność.

W tym celu szukając dobrej kancelarii odszkodowawczej warto na jej stronie internetowej sprawdzić blog będący bazą wiedzy i zorientować się ile spraw odszkodowawczych i podobnych do naszej – taka Kancelaria przeprowadziła. Zapewne wpisując w wyszukiwarce frazę dobra kancelaria odszkodowawcza Wrocław – na czele wyszukiwanych witryn zobaczysz stronę Kancelarii Dochodzenia Roszczeń Odszkodowawczych Wrocław.