Upadek z rusztowania w pracy i odszkodowanie za wypadek w pracy od PZU S.A.

Początkowo wypłacone odszkodowanie 13700 zł
Odszkodowanie uzyskane dzięki KDRO 85900 zł

Upadek z rusztowania w pracy i odszkodowanie za wypadek w pracy od PZU S.A.

Upadek z rusztowania w pracy z wysokości 4m spowodowało złamania w stawie skokowym. Rusztowania były śliskie i nienależycie zabezpieczone. Pracownik budowlany za wypadek na rusztowaniu podczas pracy wygrywa w sądzie od ubezpieczyciela pracodawcy ponad 86.900zł.

Upadek z rusztowania w pracy na budowie i prawo do odszkodowania

Pan Michał pracował w charakterze pomocnika budowlanego podczas prac polegających na ocieplaniu budynku wielorodzinnego. Praca była praca na wysokości, to jest była wykonywana na rusztowaniach budowlanych. Podczas wykonywania pracy uległ wypadkowi w pracy.

Pan Michał poślizgnął się na mokrym i niezabezpieczonym drewnianym podeście i stracił równowagę . Następnie mężczyzna spadł z rusztowania budowlanego z wysokości 4m. Na skutek upadku z wysokości  nasz klient doznał urazu obu kończyn dolnych: złamania lewej kości skokowej i strzałkowej z przemieszczeniem, złamania kości klinowatej bocznej prawej oraz urazu głowy. U naszego klienta stwierdzono także chorobę depresyjną, która była następstwem skutków odniesionych urazów.

PZU S.A. zaniża odszkodowanie za wypadek w pracy

Ubezpieczyciel firmy budowlanej PZU S.A. nie zakwestionował okoliczności zdarzenia i winy pracodawcy, polegającej na niewłaściwym zabezpieczeniu rusztowań budowlanych.

Na etapie likwidacji szkody, nasza kancelaria odszkodowawcza od wypadku w pracy uzyskała dla naszego klienta od PZU S.A. 12.000zł zadośćuczynienia oraz zwrot kosztów leczenia w kwocie 1.500 zł.

Pomimo wezwań do zapłaty wyższego odszkodowania za upadek z rusztowania, PZU S.A. nie zaproponowała poszkodowanemu wyższej kwoty świadczeń odszkodowawczych.

Jak podwyższyć zaniżone odszkodowanie za wypadek w pracy i upadek z rusztowania

Za zgodą naszego Klienta skierowaliśmy sprawę do sądu, o zapłatę dalszego zadośćuczynienia i odszkodowania w kwocie 52.753,03zł wraz ustawowymi odsetkami za opóźnienie liczonymi od 31 dnia po zgłoszenia szkody do PZU S.A.

Co ważne, na nasz wniosek sąd zwolnił Pana Michała od obowiązku ponoszenia kosztów postępowania sądowego. Oznacza to, że poszkodowany nie musiał opłacać pozwu oraz nie wnosił zaliczek na opinie biegłego.

W sądzie udowodniliśmy, iż nasz klient od czasu zdarzenia doznał wielu cierpień fizycznych i psychicznych, a także że do chwili obecnej nie odzyskał pełnej sprawności fizycznej.

Przed zdarzeniem nasz klient był zupełnie zdrowy, nie leczył się ortopedycznie, ani neurologicznie. Był osobą bardzo pogodną i towarzyską. Podejmował się różnych aktywności, trenował boks, dużo spacerował. Nasz klient studiował budownictwo i wiązał z tym swoją przyszłość.

Jakie odszkodowanie za wypadek na rusztowaniu w pracy? Pracownik budowlany wygrywa sprawę w całości!

Po zdarzeniu przestał być osobą w pełni sprawną. Bezpośrednio po wypadku przebywał 11 dni w szpitalu, gdzie przeszedł bardzo poważną operację. Operacja otwartej repozycji i stabilizacji wewnętrznej złamania kości skokowej lewej polegała na założeniu dwóch śrub, które nasz klient będzie miał do końca życia.

Po operacji poszkodowany pracownik budowlany był załamany. Przez około trzy miesiące Pan Michał musiał poruszać się za pomocą wózka inwalidzkiego, a przez kolejne trzy miesiące przy pomocy kul łokciowych. W tym czasie nasz klient uzależniony był od pomocy osób trzecich.

Niepewne rokowania zdrowotne na przyszłość,  wpłynęły negatywnie na jego sferę emocjonalną i poczucie własnej wartości. Z uwagi na dolegliwości fizyczne nasz klient zrezygnował ze studiów, ponieważ niemożliwa byłaby efektywna praca w zaplanowanym zawodzie (nasz klient studiował budownictwo). Ponadto stracił on pracę.  Przez ponad rok od wypadku nasz klient był poddawany  bolesnemu usprawnianiu z udziałem fizjoterapeuty i  terapii medyczną marihuaną. Dopiero po roku stwierdzono wydolność chodzenia i stania jednonóż.

Jednakże ograniczenie półprzysiadu i wzmożone napięcie mięśnia brzuchatego łydki, a także przeciążenie śródstopia i bocznej kolumny wymagało kontynuowanie rehabilitacji przez kolejny rok.

Każde ćwiczenie sprawiało poszkodowanemu ból i cierpienie. Walcząc z bólem Pan Michał musiał zażywać medyczną marihuanę. Pomimo zakończonego leczenia nasz klient nie wrócił do pełnej sprawności fizycznej i nadal odczuwa ograniczoną ruchomość w stawie skokowym. Jego lęki zmniejszyły się, ale nie ustały całkowicie. Poszkodowany ma lęk wysokości i nadal rozpamiętuje wypadek.

W postępowaniu sądowym opinie wydali biegli lekarze z zakresu ortopedii i chirurgii urazowej oraz psychiatrii.

Nasza kancelaria udowodniła w sądzie, iż złamanie kości z przemieszczeniem odłamów zaburza niezwykle istotną dla chodu ludzkiego architekturę stopy. Staw skokowy naszego klienta jest nadal zniekształcony i nadal występuje ograniczenie ruchomości powodując ból. Taka zaburzona statyka całej kończyny dolnej może doprowadzić do wtórnych zmian zwyrodnieniowych w stawie skokowym, ale również w kolanie i biodrze.

Pierwotna struktura anatomiczna dotkniętych urazami narządów została trwale naruszona na skutek obrażeń odniesionych na skutek upadku z rusztowania w pracy na budowie.

Rokowania dla pełnego odzyskania sprawności organizmu naszego klienta są niekorzystne. Dalsza rehabilitacja może nie dać właściwego efektu z powodu trwałości zmian pourazowych. Poszkodowany nie może uprawiać żadnych sportów wymagających sprawności obu kończyn dolnych, nie może również wykonywać pracy wymagającej dłuższego stania czy chodzenia. Całkowity powrót do zdrowia naszego klienta jest niemożliwy.

Jak podczas rozprawy sądowej  wskazał biegły z zakresu chirurgii urazowej i ortopedii już sam uraz wieloodłamowego złamania kości skokowej lewej skutkował u naszego klienta 15 % trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Ten wysoki stopień trwałego uszczerbku wskazuje na relatywnie wysoki poziom doznanej krzywdy jak również na trwałe i poważne upośledzenie sprawności.

upadek z rusztowania w pracy i wyrok sądu

 

 

Mając powyższe okoliczności przedstawione w toku rozpraw sądowych, Sąd doszedł do przekonania ze zasadne jest przyznanie naszemu klientowi kwoty 52.753,03 wraz z odsetkami.

Dodatkowo zostały na jego rzecz zasądzone od PZU S.A. koszty procesu.

Wypadek na budowie – kancelaria od odszkodowania za upadek z rusztowania

Nasza kancelaria odszkodowawcza wygrała sprawę przeciwko PZU w całości. Na skutek wyroku PZU S.A. wypłaciła ponad 72.500zł!

Reasumując, za wypadek w pracy i upadek z rusztowania nasz Klient łącznie uzyskał z nasza pomocą ponad 85.900zł!!!

Pan Michał, na mocy wyroku otrzymał także zwrot kosztów zakupu medycznej marihuany za blisko 2.000zł, zwrot kosztów prywatnych konsultacji lekarskich, zwrot kosztów rehabilitacji i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego – w tym masażera, piłek do masażu.

Ile odszkodowania za 1% uszczerbku na zdrowiu za wypadek w pracy

Ponieważ biegły ustalił u poszkodowanego uszczerbek na zdrowiu wysokości 15%, oznacza to, że za każdy 1% uszczerbku na zdrowiu Pan Michał otrzymał 5 726zł!

Wypadek na rusztowaniu w pracy a prawo do odszkodowania

Na przykładzie tej sprawy, pokazujemy że za wypadek w pracy możesz uzyskać nie tylko jednorazowe odszkodowanie z ZUS, ale jeszcze wyższe odszkodowanie od samego pracodawcy lub jego ubezpieczyciela OC.

Miałeś ty lub Twój bliski podobny wypadek w pracy? Pomożemy Ci odzyskać odszkodowanie za upadek z pracy.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowych i indywidualnych konsultacji.

Skontaktuj się z nami

Szacunkowa wycena odszkodowania

Usługa bezpłatna

Chciałbyś się dowiedzieć, na jak wysokie odszkodowanie możesz liczyć? Zastanawiasz się, czy dotychczas wypłacone odszkodowanie nie jest zaniżone i czy możesz starać się o podwyższenie wypłaconego odszkodowania?
Wypełnij właściwe pola formularza, a nieodpłatnie otrzymasz wycenę przysługujących Tobie roszczeń.

Czy została poniesiona szkoda osobowa?
Czy została poniesiona szkoda majątkowa?

Wiadomość została poprawnie wysłana
Błąd... Wiadomość nie została wysłana