Odszkodowanie za zmarnowane wakacje od Rainbow Tours

Początkowo wypłacone odszkodowanie 0 zł
Odszkodowanie uzyskane dzięki KDRO 6428.93 zł

6.428,93zł odszkodowanie za zmarnowane wakacje od Rainbow Tours

Rainbow Tours przegrywa proces i ma zapłacić naszym Klientom 6.428,93ł + odsetki odszkodowania i zadośćuczynienia za zmarnowane wakacje

Odszkodowanie za zmarnowane wakacje od Rainbow Tours – wygrany wyrok we Wrocławiu

Czy wyobrażasz sobie, że wykupujesz wakacje w pięknej, słonecznej Sycylii a po przyjeździe do hotelu okazuje się, że zakwaterowano Cię w pokoju z widokiem na tory kolejowe? Taka sytuacja zdarzyła się Panu Januszowi i jego małżonce. Urlop z Rainbow Tours S.A. nie do końca odbył się zgodnie z umową zawartą z biurem podróży.

Kancelaria uzyskała dla małżonków odszkodowanie za zmarnowane wakacje oraz zadośćuczynienie dla każdego z nich. Sąd zasądził od Rainbow Tours odszkodowanie równe 45% imprezy!

Wakacje z Rainbow Tours – niezgodność z umową

Nasi klienci wykupili u organizatora usług turystycznych wycieczkę objazdową po Sycylii. Częścią imprezy turystycznej był pobyt w wybranym przez nich hotelu. Małżeństwo wybrało 7-dniowy pobyt w hotelu La Scogliera *** w pokoju z widokiem na morze i balkonem.

Po przyjeździe do hotelu okazało się, że małżeństwu został przydzielony pokój bez balkonu, a widok na morze został zastąpiony torami kolejowymi, położonymi nieopodal hotelu.

Podczas całego pobytu byli narażeni na hałas przejeżdżających za oknem pociągów.

Reklamacja złożona rezydentowi nie pomogła

Wskazane niedogodności zostały zgłoszone rezydentce hotelu. Rezydent potwierdził zaistniały stan faktyczny, niezgodność zakwaterowania z umową i przeprosiła za powstałą sytuację. Biuro podróży nie zaoferowało podróżnym żadnego pokoju, który byłby zgodny z zawartą umową.

Po powrocie do Polski małżeństwo złożyło reklamację umowy o świadczenie usług turystycznych. W odpowiedzi na złożoną reklamację Rainbow Tours przeprosiła naszych Klientów za sytuację z przydzieleniem powodom nieprawidłowego pokoju.

Wyjaśniono im, że najprawdopodobniej w wyniku zakłóceń w przepływie informacji pomiędzy włoskim kontrahentem Rainbow Tours a hotelem, omyłkowo zarezerwowano dla nich niewłaściwy pokój.

W ramach rekompensaty zaproponowano małżeństwu kwotę 200 zł w postaci specjalnego kodu rabatowego.

Odszkodowanie za zmarnowany urlop od Rainbow Tours – wyrok sądu

Nasza Kancelaria z Wrocławia w imieniu małżeństwa złożyła w sądzie we Wrocławiu pozew o zapłatę od Rainbow Tours dwóch roszczeń:

  • odszkodowania od biura podróży za niezgodność imprezy turystycznej z umową
  • zadośćuczynienia za zmarnowane wakacje dla każdego z małżonków

Sąd rejonowy we Wrocławiu uznał, iż roszczenia naszych Klientów są zasadne. Po przeprowadzeniu dowodów z dokumentów, po przesłuchaniu naszych klientów sąd uznał, iż zasadne jest przyznanie im zarówno odszkodowania od biura podróży, jak i zadośćuczynienia za zmarnowany urlop.

Odszkodowanie od biura podróży

Zgodnie z art. 50 ustawy o usługach turystycznych podróżnemu przysługuje obniżka ceny za każdy okres, w trakcie którego stwierdzono niezgodność, chyba że została ona spowodowana wyłącznym działaniem lub zaniechaniem podróżnego.

Podróżnemu przysługuje odszkodowanie lub zadośćuczynienie za poniesione szkody lub krzywdy, których doznał w wyniku niezgodności.

Sąd obliczając wysokość należnego dla małżeństwa odszkodowanie oparł się na Tabeli Frankfurckiej. Tabela frankfurcka przewiduje możliwość obniżenia ceny podróży z uwagi na wady i niedogodności wskazane przez podróżnych.

Jakie obniżenie z tabeli frankfurckiej

Sąd w niniejszej sprawie przyjął na podstawie ww. tabeli, za zasadne obniżenie kwoty usługi hotelowej o 10 % za brak balkonu, 10 % za brak widoku na morze oraz 25 % za hałas w dzień.

Łącznie w przypadku sprawy naszych Klientów sąd obniżył cenę usługi turystycznej o 45%.

Zadośćuczynienie za zmarnowany urlop od Rainbow Tours

Co więcej, ze względu na niedogodności, które spotkały naszych Klientów, Sąd przyznał od biura podróży dla każdego z nich zadośćuczynienie za zmarnowany urlop w kwocie po 1.500zł.

Wyrokując o wysokości zadośćuczynienia, sąd wskazał, że niedogodności doprowadziły o nich do powstania w czasie urlopu napięć, stresów i towarzyszącej im przez niemały okres pobytu w hotelu atmosfery nieudanych wakacji.

Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu (sygn. akt VIII C 506/20 ).

Nie liczyłem, że uda się wygrać z Rainbow Tours odszkodowanie za nasze wakacje. Dziękujemy z małżonką.

Janusz, Wrocław

Jeżeli Ciebie również spotkała taka niemiła przygoda z biurem podróży, zwróć się do nas, a my dokonamy nieodpłatnej analizy Twojej sprawy przeciwko organizatorowi imprezy turystycznej.

Zmarnowane wakacje z biurem podróży? Zaniżona kategoryzacja hotelu, standard hotelu niezgodny z ofertą lub inne niedogodności?

Nasza Kancelaria pomoże odzyskać Ci pieniądze i uzyskać odszkodowanie za zmarnowane wakacje.

Jesteśmy w tym naprawdę świetni!

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowych i indywidualnych konsultacji.

Skontaktuj się z nami

Szacunkowa wycena odszkodowania

Usługa bezpłatna

Chciałbyś się dowiedzieć, na jak wysokie odszkodowanie możesz liczyć? Zastanawiasz się, czy dotychczas wypłacone odszkodowanie nie jest zaniżone i czy możesz starać się o podwyższenie wypłaconego odszkodowania?
Wypełnij właściwe pola formularza, a nieodpłatnie otrzymasz wycenę przysługujących Tobie roszczeń.

Czy została poniesiona szkoda osobowa?
Czy została poniesiona szkoda majątkowa?

Wiadomość została poprawnie wysłana
Błąd... Wiadomość nie została wysłana