Odszkodowanie za wypadek w autobusie MPK Wrocław

Początkowo wypłacone odszkodowanie 6000 zł
Odszkodowanie uzyskane dzięki KDRO 52000 zł

Odszkodowanie za wypadek w autobusie MPK Wrocław - odszkodowanie z OC sprawy wypłacone

Pasażerka autobusu MPK Wrocław doznała w wypadku złamań ręki, urazu nogi, a później depresji. Kancelaria uzyskała od ubezpieczyciela OC pojazdu, który spowodował wypadek ponad 52.000zł odszkodowania za wypadek w autobusie MPK Wrocław!

Wypadek w autobusie MPK Wrocław – odszkodowanie z OC sprawy wypłacone

Wypadek w autobusie MPK Wrocław – tym razem spowodowany przez kierowcę samochodu osobowego. W takim wypadku podmiotem odpowiedzialnym za zapłatę odszkodowanie był ubezpieczyciel OC pojazdu sprawcy.

Wypadek w autobusie MPK

W dniu styczniu 2019r. we Wrocławiu przy ul. Podwale doszło do wypadku komunikacyjnego. Kierująca pojazdem osobowym poprzez nieprawidłową zmianę pasa ruchu doprowadziła do zderzenia z kilkoma pojazdami, w tym m.in. autobusem komunikacji miejskiej MPK. Na skutek zderzenia autobus, którym podróżowała pasażerka nagle silnie zahamował, co doprowadziło do upadku pasażerki na poprzedzające siedzenia. Pasażerka spadła z siedzenia, „przeleciała” pod barierką, potem po podłodze, po czym „wbiła” się pod następne siedzenie.

Odszkodowanie za wypadek w autobusie MPK

Na skutek wypadku autobusu, pasażerka autobusu doznała złamania kości przedramienia, rany podudzia oraz silnych potłuczeń. Złamania ręki zostały unieruchomione w opatrunku gipsowym na 6 tygodni. W trakcie leczenia złamania ręki stwierdzono wtórne przemieszczenie odłamów. Rana podudzia była leczona przez chirurga plastyka.

Poszkodowana pasażerka autobusu przebyła także leczenie u lekarzy psychiatry, który stwierdził u poszkodowanej pasażerki autobusu zaburzenia adaptacyjne spowodowane wypadkiem w autobusie MPK. Lekarz psychiatra wskazał na utrzymujący się 4-miesięczny lęku typu fobicznego związanym z autobusem. Po wypadku pasażerka autobusu zażywała leki antydepresyjne.

Kto wypłaca odszkodowanie za wypadek a autobusie

Co do zasady przewoźnik odpowiada za szkody wyrządzone pasażerowi na zasadzie ryzyka (w tym wypadku byłoby to odszkodowanie od MPK Wrocław). Jednakże, jeżeli wypadek jest spowodowany przez inny pojazd, to roszczenie o odszkodowanie za wypadek w autobusie należy kierować bezpośrednio do ubezpieczyciela OC pojazdu sprawcy. I tak też się stało w tym wypadku.

Zaniżone odszkodowanie za wypadek w autobusie MPK

Pasażerka zgłosiła szkodę do ubezpieczyciela OC pojazdu sprawcy. Ten ustalił, iż u pasażerki MPK Wrocław wystąpił uszczerbek na zdrowiu w łącznej wysokości 7%. Następnie PZU S.A. wypłacił pasażerce kwotę 6.000zł.

Sprawa o odszkodowanie za wypadek w autobusie w Sądzie

Kancelaria odszkodowawcza z Wrocławia w imieniu pasażerki złożyła w Sądzie pozew o zadośćuczynienie i odszkodowanie za wypadek w autobusie MPK. W trakcie postępowania sądowego zostały przeprowadzone dowody z biegłych sądowych. Biegli sądowi ustalili, że uszczerbek na zdrowiu pasażerki autobusu MPK wynosi łącznie aż 20%. Oznacza to, że ubezpieczyciel zaniżył ocenę uszczerbku na zdrowiu aż o 13%!

Kancelaria domagała się dla pasażerki dalszych kwoty 35 310 zł wraz z odsetkami ustawowymi za opóźnienie, w tym 35 310 zł jako zadośćuczynienia za doznaną krzywdę i 310 zł odszkodowania za poniesione koszty leczenia. Sąd w całości uwzględnił roszczenia pasażerki!

Kolejne rekordowe odszkodowanie za wypadek w autobusie MPK

Ubezpieczyciel OC sprawcy nie złożył w sprawie apelacji i zrealizował wyrok. Dla pasażerki zostało wypłacone blisko 46.000zł! Po zsumowaniu z wcześniej wypłaconym przez ubezpieczyciela odszkodowaniem daje to łączną kwotę 52.000zł za wypadek w autobusie!

Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym dla Wrocławia – Fabrycznej (sygn akt: XIV C 1833/19).

Odszkodowanie za wypadek w autobusie – zgłoś się do profesjonalistów!

Odszkodowanie za wypadek w autobusie:

– gromadzimy dowody

– reprezentujemy pasażera przed MPK

– prowadzimy sprawę karną

– prowadzimy sprawę sądową o odszkodowanie dla pasażera

Poprowadzimy Twoją sprawę bez żadnych wstępnych opłat, a wynagrodzenie pobierzemy dopiero po wygranej sprawie!

 

My wiemy jak uzyskać wysokie odszkodowanie za wypadek w autobusie

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowych i indywidualnych konsultacji.

Skontaktuj się z nami

Szacunkowa wycena odszkodowania

Usługa bezpłatna

Chciałbyś się dowiedzieć, na jak wysokie odszkodowanie możesz liczyć? Zastanawiasz się, czy dotychczas wypłacone odszkodowanie nie jest zaniżone i czy możesz starać się o podwyższenie wypłaconego odszkodowania?
Wypełnij właściwe pola formularza, a nieodpłatnie otrzymasz wycenę przysługujących Tobie roszczeń.

Czy została poniesiona szkoda osobowa?
Czy została poniesiona szkoda majątkowa?

Wiadomość została poprawnie wysłana
Błąd... Wiadomość nie została wysłana