Blue Panorama Airlines wypłaca 1.600 Euro odszkodowania za opóźniony lot

Początkowo wypłacone odszkodowanie 0 zł
Odszkodowanie uzyskane dzięki KDRO 7000 zł

1.600 Euro odszkodowania za 16 godzin oczekiwania na lotnisku

Dziadkowie wraz z wnuczkami oczekiwali ponad 16 godzin na przelot z Krety do Katowic. Linia charterowa Blue Panorama Airlines wypłaciła rodzinie 1.600 Euro jako odszkodowanie za opóźniony lot.

W lipcu 2019r. dziadkowie wraz z wnuczkami udali się na wakacje na greckiej wyspie Kreta. Wakacje wykupili w biurze podróży Itaka. Przelot miał odbyć się charterowymi liniami Blue Panorama Airlines.

Po udanym pobycie, cała rodzina została przewieziona autobusem na lotnisko w Heraklionie.

Po odprawieniu się z bagażami, pasażerowie mający powracać do lotem charterowym do Katowic nie byli wywoływani. Podawana była zdawkowa informacja o opóźnieniu samolotu – bez podania przyczyny.

Ostatecznie, przelot odbył się po ponad 16 godzinach oczekiwania na lotnisku.

Dziadkowie zgłosili się do Kancelarii z prośbą o pomoc w uzyskaniu dla całej rodziny odszkodowania za opóźniony lot do Katowic.

Przebieg sprawy o odszkodowanie za opóźniony lot

Po uzyskaniu od dziadków oraz od rodziców dzieci – niezbędnych pełnomocnictw, Kancelaria ustaliła podmiot odpowiedzialny za wypłatę odszkodowania za opóźniony lot. Podmiotem tym, były małe włoskie linie charterowe Blue Panorama Airlines.

Ta linia lotnicza przyjmuje zgłoszenia roszczeń tylko w formie listownej, w języku włoskim. Wielokrotne monity o wypłatę należnego odszkodowania pozostały bez odpowiedzi.

Wygrane odszkodowanie

Ostatecznie kancelaria KDRO.pl wystosowała do włoskich linii lotniczych przedsądowe wezwanie do zapłaty oraz nawiązaliśmy kontakt z centralą linii lotniczych.

Ostatecznie, cała rodzina otrzymała łącznie 1.600 Euro odszkodowania. Odszkodowanie za opóźniony lot zostało wypłacone dla każdego z naszych klientów w kwocie po 400 Euro.

Taka sama kwota odszkodowania została wypłacona dorosłym jak i dzieciom.

Kancelaria prowadziła sprawę o odszkodowanie za opóźniony lot, tak jak w każdej innej sprawę nie pobierając żadnych zaliczek.

Na podstawie przebiegu tej jednej, z wielu spraw prowadzonych przez Kancelarię Odszkodowawczą KDRO.pl, można ocenić w jaki sposób należyte prowadzenie spraw prowadzi do skutecznego wyegzekwowania odszkodowania od linii lotniczych. Kluczem do sukcesu jest upór oraz bezpośrednie kontakty w przedstawicielami linii lotniczych.

Pamiętaj, że jeżeli Twój lot uległ opóźnieniu o co najmniej 3 godziny masz prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Jeżeli Twój lot został odwołany – to również masz prawo do odszkodowania!

Odszkodowanie winno być wypłacane przez bez względu na to, czy odpowiedzialna jest duża linia lotnicza, czy też mała linia charterowa.

Nasza kancelaria odszkodowawcza szybko i sprawnie poprowadzi Cię przez cały proces odzyskania należnego odszkodowania.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowych i indywidualnych konsultacji.

Skontaktuj się z nami

Szacunkowa wycena odszkodowania

Usługa bezpłatna

Chciałbyś się dowiedzieć, na jak wysokie odszkodowanie możesz liczyć? Zastanawiasz się, czy dotychczas wypłacone odszkodowanie nie jest zaniżone i czy możesz starać się o podwyższenie wypłaconego odszkodowania?
Wypełnij właściwe pola formularza, a nieodpłatnie otrzymasz wycenę przysługujących Tobie roszczeń.

Czy została poniesiona szkoda osobowa?
Czy została poniesiona szkoda majątkowa?

Wiadomość została poprawnie wysłana
Błąd... Wiadomość nie została wysłana