Odszkodowanie za nieudane wakacje od TUI

Początkowo wypłacone odszkodowanie 0 zł
Odszkodowanie uzyskane dzięki KDRO 12000 zł

TUI na mocy wyroku sądowego wypłaciła ponad 12.000zł odszkodowania i zadośćuczynienia za zmarnowane wakacje

Typowa polska rodzina - rodzice wraz z dwójką dzieci zdecydowali się na spędzenie letnich wakacji na Majorce. To miały być wakacje marzeń - gwarantowana pogoda, ale i wysoki standard wypoczynku. Rodzinne marzenia zamieniły się w koszmar. Dopiero na skutek działań KDRO.pl pozwana TUI Polska zapłaciła na rzecz rodziny ponad 12.000zł świadczeń odszkodowawczych za zmarnowane wakacje.

W listopadzie 2015 r. czteroosobowa rodzina z Wrocławia zwróciła się z zapytaniem do renomowanego biura podróży – TUI Polska, odnośnie przedstawienia oferty na rodzinny wyjazd wakacyjny. Wyjazd miał odbyć się na przełomie lipca i sierpnia roku 2016 r.

Rodzina postawiła jasne kryteria: hotel miał być bezpośrednio przy plaży, hotel miał być przeznaczony dla rodzin z dziećmi, w standardzie All inclusive. Apartament hotelowy, miał mieć dwie osobne sypialnie, hotel miał być blisko plaży i zapewniać atrakcje dla dzieci. Wylot i powrót miał nastąpić z Wrocławia.

Rodzina otrzymała ofertę, która spełniała ich wymagania. Biuro zaproponowało wyjazd do hotelu położonego na Majorce. Według informacji zawartych na stronie internetowej biura podróży, jak i z wymienianych wiadomości email wynikało, iż zaproponowany hotel posiada standard 4 ½ gwiazdki. Rodzina zawarła z biurem podróży umowę o świadczenie usług turystycznych.

Już początek wakacji zapowiadał się źle. Przewoźnik lotniczy podstawił stary i zdezolowany samolot, który bynajmniej nie budził zaufania pasażerów. Po przybyciu do hotelu rodzina stwierdziła, że hotel i jego infrastruktura znacznie odbiega od oferty, na którą rodzina się zdecydowała.

Hotel nie spełniał wymogów kategoryzacji 4 i pół gwiazdki. W rzeczywistości hotel był skategoryzowany kategorią 4 gwiazdek. Apartament nie posiadał dwóch odrębnych sypialni, liczba dostępnych basenów nie była zgodna z ofertą. Z powodu braku wolnych leżaków, rodzina przez cały 2 tygodniowy pobyt ani jednego dnia nie spędziła nad basenem. Także liczba restauracji nie była zgodna z ofertą. Hotel nie zapewniał także animacji dla dzieci w wieku dzieci naszych klientów.

Krótko mówiąc, pobyt zamiast być powodem szczęścia stał się źródłem rodzinnych utrapień nie niesnasek. Rodzina zgłosiła rezydentce pisemną reklamację, która nie przyniosła żadnego efektu.

Przebieg likwidacji szkody

Rodzina kontaktowała się z naszą Kancelarią odszkodowawczą z Wrocławia, jeszcze podczas pobytu na Majorce. Takie postępowanie sprawiło, iż jeszcze podczas pobytu wakacyjnego rodzina w sposób właściwy zebrała niezbędne dowody związane z niezgodnością oferty turystycznej. Nadto rodzina jeszcze na miejscu zgłosiła swoje uwagi na piśmie rezydentowi biura podróży.

Po powrocie do Polski, Kancelaria wszczęła postępowanie reklamacyjne wobec TUI Polska. Biuro podróży podczas postępowania reklamacyjnego przyznało, iż doszło do wprowadzenia w błąd naszych klientów. Biuro podróży przyznało, iż obiekt nie posiada kategoryzacji 4 i pół gwiazdki. Niestety biuro podróży nie wypłaciło w tym postępowania jakiegokolwiek odszkodowania.

Wygrane odszkodowanie i zadośćuczynienie za zmarnowane wakacje

Zgodnie z naszymi zaleceniami poszkodowana rodzina zleciła KDRO.pl dalsze prowadzenie sprawy poprzez skierowanie pozwu o zapłatę odszkodowania i zadośćuczynienia za zmarnowany urlop.

Pozwem domagaliśmy się od biura podróży zapłaty odszkodowania za nieudane wakacje oraz o zapłatę łącznie 2.000zł tytułem zadośćuczynienia za krzywdę dla każdego z członków rodziny, w tym także dla małoletnich dzieci.

W toku sprawy zostały przeprowadzone dowody z zeznań świadków – innych turystów, którzy przebywali w feralnym hotelu na Majorce. Świadkowie w całości potwierdzili zarzuty naszych klientów, co do niezgodności świadczeń turystycznych z zapewnieniami biura podróży.

Zeznania zostały poparte bogatą dokumentacją zdjęciową oraz rachunkami za wydatki poczynione przez rodzinę. Wydatki te były w związku z niedogodnościami panującymi w hotelu, między innymi na zakup leżaków i parasoli przeciwsłonecznych.

Prawnicy Kancelarii poparli wyliczenia dotyczące odszkodowania za zmarnowany urlop, wyliczeniami opartymi o tzw. tabelę frankfurcką oraz kosztorysami cen wycieczek o standardzie odpowiadającym temu, który został sprzedany naszym klientom.

Sąd przychylił się do stanowiska reprezentowanego przez prawników Kancelarii KDRO.pl. Mianowicie Sąd potwierdził, iż w przypadku niezgodności umowy o świadczenie usług turystycznych ze stanem faktycznym, nasi klienci mieli legitymację do ubiegania się zarówno o zapłatę odszkodowania jak i zadośćuczynienia za zmarnowane wakacje.

Pozwane biuro podróży nie zaskarżyło wyroku i w całości go zrealizowało wypłacając łącznie ponad 12.000zł świadczeń odszkodowawczych za zmarnowane wakacje.

Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu (sygn. akt VI C 2929/16).

Na podstawie przebiegu tej jednej, z wielu spraw prowadzonych przez KDRO.pl, można ocenić w jaki sposób należyte prowadzenie spraw prowadzi do skutecznego wyegzekwowania roszczeń o odszkodowanie za zmarnowane wakacje.

Jeżeli Twój urlop zamienił się w koszmar, a biuro podróży nie wywiązało się z umowy – skontaktuj się z KDRO.pl a my wywalczymy dla Ciebie odszkodowanie od biura podróży za zmarnowane wakacje.

Zajmiemy się Twoją sprawą nawet, gdy wcześniej otrzymałeś odmowę zapłaty odszkodowania lub wcześniej nieskutecznie sprawa była prowadzona przez inną kancelarię.

Inna kancelaria nie dała sobie rady z Twoją sprawą? Zgłoś się do nas.

 

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowych i indywidualnych konsultacji.

Skontaktuj się z nami

Szacunkowa wycena odszkodowania

Usługa bezpłatna

Chciałbyś się dowiedzieć, na jak wysokie odszkodowanie możesz liczyć? Zastanawiasz się, czy dotychczas wypłacone odszkodowanie nie jest zaniżone i czy możesz starać się o podwyższenie wypłaconego odszkodowania?
Wypełnij właściwe pola formularza, a nieodpłatnie otrzymasz wycenę przysługujących Tobie roszczeń.

Czy została poniesiona szkoda osobowa?
Czy została poniesiona szkoda majątkowa?

Wiadomość została poprawnie wysłana
Błąd... Wiadomość nie została wysłana