Odszkodowanie dla 2-letniej wnuczki za śmierć dziadka – wysoki wyrok

Początkowo wypłacone odszkodowanie 0 zł
Odszkodowanie uzyskane dzięki KDRO 11743 zł

11.743zł dla wnuczki, która w chwili śmierci dziadka miała skończony 1 rok życia

Ubezpieczyciel pojazdu sprawy wypadku odpowiada za wypłatę zadośćuczynienia za śmierć dziadka. Wnuczka pomimo tego, iż miała niespełna w 2 lata ma prawo do odszkodowania za śmierć dziadka. Sąd za biegłym wskazał, iż strata dziadka pozbawiła wnuczkę emocjonalnej więzi i wywołała krzywdę.

Odszkodowanie dla wnuczki za śmierć dziadka

W dniu 2019r. na drodze krajowej nr 328, w okolicy miejscowości Chocianów, doszło do wypadku komunikacyjnego. Kierowca busa marki Ford Transit nie utrzymał pojazdu na swoim pasie ruchu, w wyniku czego zjechał na lewy pas, a następnie na lewe pobocze. Dalej pojazd został doprowadzony do uślizgu bocznego, w którym stracił stabilizację toru ruchu i uderzył przednią lewą częścią w drzewo. W konsekwencji pasażer pojazdu, a zarazem dziadek małoletniej wnuczki, poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

W sprawie prowadzono postępowanie karne, które zakończyło się wydaniem wyroku skazującego sprawcę za przestępstwo z art. 177 § 2 KK.

W chwili śmierci dziadka, jego wnuczka była blisko 2-letnim dzieckiem. Wnuczka była „oczkiem w głowie” dziadka, który bardzo często – co najmniej 3 razy w tygodniu odwiedzał wnuczkę i jej rodziców. Dziadek miał bardzo dobry kontakt z wnuczką, chodził z wnuczką na spacery, kupował jej liczne prezenty. Dziadek właściwie wszystko robił dla swojej wnuczki, bawił się z nią, czytał jej bajki na dobranoc.

Odmowa wypłaty odszkodowania za śmierć dziadka – decyzja PZU S.A.

Po zgłoszeniu szkody PZU S.A., jako ubezpieczyciel OC pojazdu sprawcy odmówił zapłaty jakiejkolwiek kwoty odszkodowania za śmierć dziadka.

W odmowie PZU S.A. wskazało, iż podstawą odmowy było to, że ze względu na wiek wnuczki (niespełna 2 lata), pomiędzy dziadkiem i wnuczką nie mogła powstać jakakolwiek więź. Tym samym zdaniem PZU, śmierć dziadka nie wywołała u dziecka żadnej krzywdy zasługującej na zapłatę odszkodowania za śmierć dziadka.

W toku postępowania sądowego, wnuczka została przez sąd zwolniona od opłacania kosztów postępowania. Oznacza to, że rodzice dziecka nie musieli wnosić opłaty sądowej od pozwu, nie musieli opłacać zaliczek na biegłych.

Dziecko ma prawo do odszkodowanie za śmierć dziecka

Odmowa PZU S.A. była całkowicie bezzasadna, szablonowa i krzywdząca. Nasza Kancelaria Odszkodowawcza z Wrocławia wniosła pozew o zapłatę odszkodowania za śmierć dziadka do sądu rejonowego w Lubinie.

W imieniu wnuczki wskazaliśmy, że całokształt okoliczności sprawy wskazuje, że właściwą kwotą zadośćuczynienia za śmierć dziadka jest kwota 12.500zł. Ponieważ jednak dziadek nie miał w chwili wypadku zapiętych pasów bezpieczeństwa w pozwie zostało przyznane przyczynienie w wysokości 30%.

PZU S.A. w odpowiedzi na pozew ograniczyła się m.in. do stwierdzenia, że wnuczka była za mała by odczuwać stratę dziadka oraz że nie nawiązała takiej więzi z dziadkiem, która wymagałaby rekompensaty.

Biegła psycholog, która wydawała opinię w sprawię wskazała, że:

Strata któregokolwiek z dziadków pozbawia wnuków emocjonalnych więzi, które dają poczucie miłości i bezpieczeństwa. Dla wnuków dziadkowie są często wspaniałymi towarzyszami zabaw, cierpliwymi ,słuchaczami, powiernikami tajemnic, historii rodziny, pocieszycielami, wzorami do naśladowania.

Odszkodowanie dla wnuczki za śmierć dziadka -wyrok sądu w Lubinie

Sąd Rejonowy w Lubinie uznał, że rozmiar krzywdy wnuczki uzasadnia ustalenie wysokości należnego jej zadośćuczynienia pieniężnego w związku ze śmiercią dziadka.

Zdaniem Sądu żądana kwota zadośćuczynienia za śmierć dziadka była adekwatna do okoliczności sprawy i do zakresu doznanej przez wnuczkę krzywdy.

Sąd uwzględnił żądanie wnuczki w całości co do wysokości zadośćuczynienia za śmierć dziadka i niemalże w całości co do roszczenia odsetkowego.

Całość wypłaconego świadczenia odszkodowawczego dla wnuczki za śmierć dziadka wyniosła 11.743zł. Biorąc pod uwagę, że wnuczka w chwili śmierć dziadka nie miała skończonych 2 lat, jest to naszym zdaniem bardzo dobry wyrok w sprawie o odszkodowanie za śmierć dziadka.

Sygnatura sprawy: I C 1159/21

Kancelaria prowadziła również wygraną sprawę matki wnuczki. Mam wygrała wysokie odszkodowanie za śmierć ojca.

Dziękuję za odszkodowanie za wywalczenie odszkodowanie dla mnie mojej córki! Naprawdę nie liczyłam na taki sukces!

Daria, Lubin

Jeżeli straciliście dziadka lub babcię, wtedy kiedy byliście małym dzieckiem – prawdopodobnie nadal możecie ubiegać się o odszkodowanie za śmierć dziadka lub babci.

Zgłoś się do naszej kancelarii odszkodowawczej. Specjalizujemy się w sprawach o odszkodowanie za śmierć. Każdą sprawę indywidualnie analizujemy. Analiza jest bezpłatna, a nasze wynagrodzenie pobieramy dopiero po wypłacie odszkodowania za śmierć.

Kancelaria odszkodowawcza z Wrocławia prowadzi sprawy o odszkodowanie za śmierć w całej Polsce.

Jeżeli, jako motocyklista miałeś wypadek nie z własnej wyłącznej winy, zgłoś się do Kancelarii KDRO.pl i uzyskaj najwyższe odszkodowanie. Podejmiemy się Twojej sprawy, nawet gdy wypadek miał miejsce dawno temu, a nie później niż 20 lat wstecz.

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowych i indywidualnych konsultacji.

Skontaktuj się z nami

Szacunkowa wycena odszkodowania

Usługa bezpłatna

Chciałbyś się dowiedzieć, na jak wysokie odszkodowanie możesz liczyć? Zastanawiasz się, czy dotychczas wypłacone odszkodowanie nie jest zaniżone i czy możesz starać się o podwyższenie wypłaconego odszkodowania?
Wypełnij właściwe pola formularza, a nieodpłatnie otrzymasz wycenę przysługujących Tobie roszczeń.

Czy została poniesiona szkoda osobowa?
Czy została poniesiona szkoda majątkowa?

Wiadomość została poprawnie wysłana
Błąd... Wiadomość nie została wysłana