Coral Travel odszkodowanie za zmarnowane wakacje

Początkowo wypłacone odszkodowanie 0 zł
Odszkodowanie uzyskane dzięki KDRO 13855 zł

13.855zł odszkodowanie za zmarnowane wakacje od Coral Travel

Coral Travel Poland wyrok we Wrocławiu. Biuro podróży zapłaciło naszym Klientom ponad 13.850zł za zmarnowane wakacje.

Coral Travel odszkodowanie za zmarnowane wakacje od biura podróży – turyści nie wylecieli na Mauritius

Małżeństwo zakupiło za pośrednictwem strony internetowej Travelplanet.pl wyjazd na majówkę na Mauritius. Organizatorem imprezy turystycznej było biuro podróży Coral Travel. Po przybyciu na lotnisko w Warszawie, okazało się, że turyści nie zostali poinformowani o zmianie godziny wylotu. Samolot na Mauritius odleciał bez turystów 2 godziny wcześniej. Czy turystom przysługuje odszkodowanie od Coral Travel za zmarnowane wakacje?

Czy Coral Travel Poland odpowiada za zmarnowany urlop?

Nasi Klienci w 2019r. zapłacili za imprezę na Mauritiusie blisko 13.000zł. Cena obejmowała przelot samolotem na trasie Warszawa – Mauritius oraz powrót, zakwaterowanie w hotelu Le Palmiste Resort & SPA 3*.

Ponieważ zakup imprezy turystycznej odbył się poprzez stronę Travelplanet.pl, to wszelkie kontakty związane z udziałem w imprezie odbywały się właśnie z pracownikami pośrednika – agenta turystycznego Travelplanet.pl

Turyści zostali poinformowani przez spółkę TravelPlanet.pl, że zbiórka na lotnisku w Warszawie odbędzie się o godz. 17:45, natomiast samolot wystartuje o godzinie 19:45.

Po przybyciu podróżni dowiedzieli się, że samolot wyleciał o godz. 16:15. Tym samym nie mogli oni uczestniczyć w uprzednio opłaconej imprezie turystycznej.

Nasi Klienci stracili możliwość uczestnictwa w zaplanowanym długo wcześniej wyjeździe wakacyjnym. Wyjazd ten był zaplanowany ze szczególnym uwzględnieniem terminu (tzw. długi weekend), jak i lokalizacji wybranego pobytu.

Travelplanet.pl – zwrot pieniędzy za niewykorzystany wyjazd wakacyjny

Turyści wielokrotnie kontaktowali się z TravelPlanet.pl, jednakże agent nie zaproponował im wycieczki w tożsamym lub zbliżonym terminie, do przybliżonej lokalizacji.

Co więcej agent turystyczny Travelplanet.pl nie informował turystów o przysługujących im roszczeniach i prawach, w tym prawie do zwrotu zapłaconej kwoty za imprezę turystyczną, do której nie doszło.

Nasi klienci koniecznie jednak chcieli spędzić zaplanowany długi weekend majowy w podobnej do zaplanowanej lokacji wakacyjnej. Pomimo braku zwrotu pieniędzy od Travelplanet.pl, nie mając pewności czy w ogóle taki zwrot otrzymają, turyści we własnym zakresie wykupili imprezę turystyczną w innym biurze turystycznym.

Ostatecznie, po kilku miesiącach Travelplanet.pl zwróciło turystom całość kwoty zapłaconej za wyjazd wakacyjny z biurem podróży Coral Travel.

Biuro podróży Coral Travel – reklamacja

W imieniu poszkodowanych turystów zgłosiliśmy reklamację w Coral Travel.

W piśmie domagaliśmy się zapłaty zadośćuczynienia za krzywdę tytułem niewykonania usług turystycznych objętych imprezą turystyczną. Ponadto żądaliśmy odszkodowania od biura podróży za szkodę wynikającą z konieczności zakupu przez powodów droższej imprezy turystycznej oraz za szkodę związaną z kosztami dojazdu na lotnisko.

Coral Travel odmówił uznania roszczeń naszych Klientów. Organizator turystyki zaznaczył, że jego zdaniem , wywiązał się ze wszystkich obowiązków związanych z realizacją umowy, a w szczególności poinformował agenta turystycznego tj. Travelplanet.pl o zmianie godziny wylotu. W konsekwencji powyższego oddalono reklamację naszych Klientów.

 

Turyści pozywają biuro podróży Coral Travel

W imieniu naszych klientów złożyliśmy pozew przeciwko Coral Travel Poland S.A.

W pozwie domagaliśmy się od Coral Travel zapłaty po 3.000zł zadośćuczynienia za zmarnowany urlop dla każdego z naszych Klientów. Ponadto żądaliśmy od Coral Travel zapłaty odszkodowania w związku z zakupem przez turystów innej imprezy turystycznej za wyższą cenę oraz zwrotu kosztów przejazdu prywatnym samochodem do Warszawy.

Sąd podzielił stanowisko prezentowane przez Kancelarię, iż to Coral Travel Poland jako organizator turystyki ponosi odpowiedzialność za nieprawidłowe wykonanie imprezy turystycznej, polegające na zamieszczeniu w systemie rezerwacji należącym Coral Travel błędnej godziny wylotu samolotu z lotniska w Warszawie.

Coral Travel przegrywa w sądzie sprawę o odszkodowanie za zmarnowane wakacje

Wrocławski sąd wskazał, że w sposób należyty wykazaliśmy, iż na skutek nienależytego wykonania umowy usługi turystycznej przez Coral Travel nasi Klienci ponieśli zarówno szkodę majątkową, jak i niemajątkową.

Sąd we Wrocławiu uznał także, że kwota zadośćuczynienia za zmarnowany urlop żądana przez każdego z naszych Klientów w wysokości 3000zł nie może być uznana za wygórowaną.

Ostatecznie roszczenia turystów zostały w całości uwzględnione przez Sąd. Coral Travel nie odwoływało się od wyroku.

Nasi Klienci otrzymali od Coral Travel blisko 14.000zł świadczeń odszkodowawczych za zmarnowany urlop!

Sprawa toczyła się przed Sądem Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej (sygn. XI C 1034/21).

Niewątpliwie powodowie nie spędzili urlopu w taki sposób, jaki oczekiwali w związku z zawarciem umowy ze stroną pozwaną i nie cieszyli się urlopem i zrealizowanym ostatecznie u innego organizatora wyjazdem w takim zakresie, w jakim miałoby to miejsce, gdyby wzięli udział w imprezie turystycznej wybranej według
satysfakcjonujących ich w pełni kryteriów u strony pozwanej.

Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, sygn. akt: XI C 1034/21

Zakupiłeś wycieczkę w TravelPlanet.pl lub innego pośrednika? Zakupiona wycieczka odbiegała od oferty? Być może masz prawo uzyskać wysokie odszkodowanie za zmarnowane wakacje!

Skontaktuj się z naszą Kancelarią Odszkodowawczą z Wrocławia. Wykonamy nieodpłatną analizę sprawy, wskażemy potencjalną możliwą do uzyskania kwotę odszkodowania za zmarnowany urlop.

Wiemy jak napisać reklamację do biura podróży, prowadzimy spory o odszkodowanie w Sądzie!

Dobra firma do odszkodowania od biura podróży? Świetnie trafiłeś! Skontaktuj się z nami!

Masz dodatkowe pytania?

Skontaktuj się z nami i skorzystaj z darmowych i indywidualnych konsultacji.

Skontaktuj się z nami

Szacunkowa wycena odszkodowania

Usługa bezpłatna

Chciałbyś się dowiedzieć, na jak wysokie odszkodowanie możesz liczyć? Zastanawiasz się, czy dotychczas wypłacone odszkodowanie nie jest zaniżone i czy możesz starać się o podwyższenie wypłaconego odszkodowania?
Wypełnij właściwe pola formularza, a nieodpłatnie otrzymasz wycenę przysługujących Tobie roszczeń.

Czy została poniesiona szkoda osobowa?
Czy została poniesiona szkoda majątkowa?

Wiadomość została poprawnie wysłana
Błąd... Wiadomość nie została wysłana